11. YIL KUTLAMALARI ONUR KONUĞU: FATMA ŞAHİN

  • Yazının Tarihi: Mayıs 7, 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

11. YILIMIZI GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN İLE KUTLADIK…

Adaklıder’in 11. etkinliğinin onur konuğu Şahin

“Merkezi İstanbul’da bulunan Adaklıder 11. kuruluş etkinliklerine onur konuğu olarak köylerine yaptıkları hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i davet ettiler. Baklava ustaları özel olarak hazırladıkları Şahin’in portre resmini işledikleri bir tepsi baklavayı hediye ettiler, şükran plaketi verdiler. Fatma Şahin “Halka Hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinciyle hizmet yaptık” dedi. “

Merkezi İstanbul’da bulunan Adaklıder 11. kuruluş etkinliklerine onur konuğu olarak köylerine yaptıkları hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i davet ettiler. Baklava ustaları özel olarak hazırladıkları Şahin’in portre resmini işledikleri bir tepsi baklavayı hediye ettiler, şükran plaketi verdiler. Fatma Şahin “Halka Hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinciyle hizmet yaptık” dedi. 

Türkiye’nin en etkin köy derneklerinden birisi olan ve 2500 den fazla üyesi bulunan ADAKLIDER 11. Kuruluş etkinliklerini Sultangazi belediyesi sosyal tesislerinde düzenledikleri etkinliklerle gelenek ve göreneklerini yaşattılar. Özel olarak hazırladıkları baklava ve börekleri güneydoğuda görev yapan asker ve polislere gönderdiler. 

ŞAHİN’E PLAKET

Gaziantep’in Nizip İlçesi Adaklı (Keret) köyü yıllardır organize sanayi bölgesinin biyolojik ve kimyasal atıklarının  kaynak sularına karışmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıdan dolayı  köylüler Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in adaylığı sırasında destek istemişlerdi.

Göreve gelen Şahin Adaklı köylülerine verdiği sözü yerine getirerek atık suyu kapalı devre borudan geçirerek  kaynak sularını eskisi gibi ortaya çıkartarak sözünü tutmuş oldu. Merkezi İstanbul’da bulunan ve Adaklı köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği ADAKLIDER’İN  Genel Başkanı Erhan Aztekin ve BAKTAT Genel Başkanı Mehmet Yıldırım köylerine yapılan bu hizmetten dolayı Fatma Şahin’e şükran plaketini birlikte verdiler. 

MİLLETVEKİLİ ERDOGAN’A İLGİ

En etkili köy derneklerinin başında gelen ve üyelerinin tamamına yakını İstanbul ve Türkiye’nin bir çok illerinde baklava imalatı  yapan firmalarının ve baklava ustalarının bir araya gelerek 11 yıl önce Adaklı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma adında ADAKLIDER ‘İ kuran Baklavacı ve tatlıcıların etkinliğine AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay dernek üyeleri eşleri ve çocukları katıldılar. Etkinlikte Milletvekili Mehmet Erdoğan’a yakın ilgi gösteren tatlıcılar köylerine daha fazla hizmet getirilmesi için Erdoğan dan destek istediler.

GASKİ EKİBİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları ve takipleri sonucu Nizip çayının başlangıç kısmı olan Adaklı ve Salkım köylerinden geçen atık suların kapalı devre boru sistemine geçirerek kaynak sularının ortaya çıkmasında büyük emeği geçen ve takibinin yapan GASKİ Genel müdürü Hüseyin Sönmezler, Genel müdür yardımcısı Fatih Budak, işletmeler daire başkanı Mehmet Karadağ ve Yatırım İnşaat Daire Başkanı Sait Torun,   İstanbul’a özel olarak davet edildiler. GASKİ genel müdürü ve diğer yetkililerinin isimleri anos edilince salonda bulunan  yaklaşık 2 bin kişi  yaptıkları titiz çalışmadan dolayı ayakta alkışladılar. 

MUHTARLAR UNUTULMADI

Organize Sanayi Bölgesinin kaynak sularına karışmasından dolayı  yıllardır muzdarip olan Adaklı köylüleri köy muhtarlarını da unutmadılar. Eski muhtar Hasan Deniz ve Mevcut Muhtar Mustafa Taşçı için özel plaket hazırlayan ADAKLIDER yönetimi köylerine yapılan hizmetin öncülüklerini yaptıkları için her iki muhtara da plaket verdiler. 

ADAKLIDER GAZİANTEP ŞUBESİ YALNIZ BIRAKMADI

Adaklı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ADAKLIDER’İN İstanbul şubesi üyeleri kendi imalatlarında hazırladıkları baklava ve börekleri ikram ettiler. Sultangazi  Belediyesi sosyal tesislerinde yapılan birlik ve beraberliğe Gaziantep Şubesi Başkanı Basri Altun ve yönetim kurulunun tamamının katıldığı etkinliğe Gaziantep’ten özel olarak hazırlanan nohut dürümü salondakilere tek tek ikram ettiler.  

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın